Latviešu
Valoda: Latviešu

Madonas muzeja aktualitātes

Datums: 06.07.2020 08:56
46 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs atvērts apmeklētājiem jau kopš 16.maija, kad apmeklētājus aicinājām uz trīs jaunām izstādēm – divas no kurām bija gada ietvaros ieplānotās, savukārt trešā – ārpus kārtas. Tuvākie sarīkojumi arvien bija atlikti uz nenoteiktu laiku, tajā skaitā, uz nākamo gadu pārcelts Muzeju nakts pasākums.
    Pirmā nedēļa apliecināja, ka vēlme nākt uz muzeju nav zudusi. Maija mēnesī, kad muzejs bija atvērts 16 dienas, apmeklējums, ņemot vērā situāciju, bija – 135, savukārt jūnijā, līdz ar muzeja piedāvātajām un Madonas pilsētas svētku aktivitātēm, muzejam bija vairāk kā 1250 apmeklējumi. Paldies par jūsu uzticību un vēlmi nākt uz izstādēm!
    Jūlijs ir pirmais mēnesis, kad varam piedāvāt pirmo pasākumu. Kopš 13.jūnija lielajās zālēs skatāma novadnieces, mākslinieces Līgas Skariņas izstāde “Zemes DNS”, kas ir vienotā komplektā ar mazajā zālē eksponēto izstādi “Barkava. Māls. Vēstījums iz senajām mājvietām” un foajē izstādi “No Barkavas pagasta vēstures”. Izstādes aplūkojamas līdz 6.augustam, bet 24.jūlijā plkst.15.00 aicinām uz simbolisku izstādes noslēgumu un tikšanos ar mākslinieci Līgu Skariņu, par muzikālu noskaņu rūpēsies folkloras kopa “Vērtumnieki”.
    Ko vēl piedāvājam jūlijā? Līdz 2.augustam skatāma izstāde “Lellītes skatās multenītes”, kurā redzamas Ineses Litauniks darinātās lelles un Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas multiplikācijas konkursa “Zaļais aicinājums” animācijas darbi, ko radījuši skolēni no visas Latvijas.
    Foajē piedāvājam apskatīt senos darba rīkus, kādus izmantoja dārzkopībā, zemes darbos un arī biškopībā. Tā ir izstāde “Šovasar visiem noder …”. Kādam tās būt atmiņas no bērnības un no vasaras darbiem laukos, citiem - nezināmi priekšmeti, par kuru pielietojumu var uzzināt tikai atnākot uz izstādi.
No 29.jūnija, pēc Covid-19 krīzes un pēc remontdarbiem, apmeklētājiem atvērta Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos, kurā bez zināmajām ekspozīcijām un dažādu krājuma priekšmetu kolekcijām -  Amatniecības darba rīku kolekcija; Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija; 19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums; Tradicionālās tvertnes un mēri un jaunā izstāde “Linu apstrādes rīki”.
#TiekamiesTagad un aicinām sekot līdzi jaunumiem muzeja mājas lapā www.madonasmuzejs.lv kā arī sociālajos tīklos:  www.facebook.com/muzejsmadona un www.instagram.com/muzejsmadona.
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja