Latviešu
Valoda: Latviešu

Māra Čačkas dialogi, paralēles un dimensijas

Datums: 29.01.2020 11:23
32 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs šī gada 6.februārī, ceturtdien, plkst.16.00 tiks atklāta mākslinieka Māra Čačkas izstāde “DIALOGI. PARALĒLES. DIMENSIJAS”
    Mākslinieks Māris Čačka, dzimis Varakļānos, ir viens no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra veidotājiem. Kolēģi viņu sauc par Art director, jo ir atbildīgs par izstāžu plānošanu, pats iesaistās to veidošanā, ir izstāžu kurators. Ieguvis pedagoģijas doktora grādu, strādājis par lektoru Daugavpils Universitātē. Māris ir mākslinieks, kurš kopš 1997.gada ir piedalījies vairāk kā 80 mākslas izstādēs, starp kurām ir 19 personālizstādes Latvijā un ārvalstīs. Piedalījies izstādēs Baltkrievijā, Lietuvā, Vācijā, Itālijā, Zviedrijā, Ukrainā un Polijā. Mākslas pedagogu apvienības vadītājs, Latvijas Mākslinieku savienības un Grafikas kameras(Latvijā) biedrs.
    2018.gadā viņa veikumu varēja iepazīt līdz šim apjomīgāko darbu personālizstādē “Noteiktie un nenoteiktie dialogi” Mākslas stacijā Dubulti un 2019.gadā Ventspils ordeņa pilī.
    Izstādē “DIALOGI.PARALĒLES.DIMENSIJAS.” apskatāma mākslinieka jaunākā un speciāli šai izstādei veidotā lielformāta darbu sērija, kas papildināta ar darbiem no nesenām/iepriekšējām personālizstādēm, vēl spilgtāk iezīmējot sev raksturīgo unikālo māksliniecisko rokrakstu, kurā, līdzīgi kā teksti, vārdi un burti tiek integrēti krāsu laukumu un grafisko ritmu virknējumā. Mākslinieks strādā jaunradītā autortehnikā, kurā uz audekla tiek izmantoti glezniecības un grafikas paņēmieni.
    Cilvēks un cilvēciskais ir pamattēmas mākslinieciskajam galarezultātam kompozīcijās, sava veida autora dienasgrāmata, piezīmes par cilvēkiem, kas ir tepat līdzās. Grafiķis un gleznotājs, kas savdabīgi sapludinājis grafikas izteiksmes līdzekļus ar glezniecības paņēmieniem, lai veidotu savus, īpašos lielformāta gleznu dialogus.
    Šie darbi neatstās vienaldzīgu nevienu, kaut vien tik ar to izmēriem un emociju gammu, ko tie spēj dot skatītājam.
    Lai konstruētu dialogus un vilktu paralēles ar dzīvi, aicinām uz iepazīšanos izstādē “DIALOGI. PARALĒLES. DIMENSIJAS.” 6.februārī plkst.16.00 atklāšanas pasākumā Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas ielā 10a.  Ieeja pasākuma dienā bez maksas. Izstāde  būs apskatāma līdz 2020.gada 15.martam.
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja