Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Lieldienas

Datums: 08.04.2019 14:03
11 skatījumi
Lieldienas ir vieni no tradicionālajiem svētkiem Latvijā. Gan pagāniskajā, gan kristīgajā tradīcijā šiem svētkiem ir īpaša nozīme. Mūsdienās svētku svinēšanā daudzi ieradumi ir pārņemti no citām valstīm un izkonkurējuši senās un kristīgās tradīcijas.
    Izstādē piedāvājam aplūkot gan dažādu eksotisku putnu, gan mājputnu, gan meža putnu olas. Olas ir tik dažādas – lielas, mazas, raibas, baltas, krāsainas. Katrs var atrast kādu, par ko brīnīties.
     Piedāvājam Jums iepazīties ar jauniegūtajām Lieldienu atklātnēm muzeja krājumā. Tās muzejam 2017.gadā uzdāvināja Daina Zvejsalniece. Starp izliktajām atklātnēm ir gan tādas, ko sūtījuši tuvi radinieki un draugi viens otram Latvijā, gan daļa okupācijas laikā ceļoja uz Latvijas PSR no Anglijas. Jebkura no tām kopā ar otrā pusē uzrakstīto tekstu ir brīnišķīga liecība personīgām un tuvām attiecībām. Tāls vai tuvs sveiciens vienmēr nes prieku!

    Izstāde īpaši piemērota mazajiem muzeja apmeklētājiem!

Priecīgas Lieldienas
visiem novēl
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kolektīvs


    Pateicamies par sadarbību izstādes tapšanā z/s “Rozas” Lubānas novada Indrānu pagastā un z/s “Gribēni” Madonas novada Kalsnavas pagastā.