Latviešu
Valoda: Latviešu

Lellītes skatās multenītes

Datums: 10.06.2020 15:21
5 skatījumi
No 2020.gada 30.maija Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja mansarda stāva zālē ir apskatāma izstāde „Lellītes skatās multenītes”.
    Muzeja izstāžu zāļu mansarda stāva zālē paveras pavisam cita pasaule, kurā valda dažādi leļļu un animācijas tēli no meistares Ineses Litauniks darināto leļļu kolekcijas un Jāņa Simsona Madonas mākslas skolas rīkotā animācijas konkursa "Zaļais izaicinājums”.
    Leļļu meistare Inese Litauniks dzīvo Lazdonā un strādā Lazdonas pirmsskolas izglītības iestādē par skolotāju, bet brīvajā laikā darina interesantas rotaļlietas, kas vairāk ir kā interjera elementi, nevis lelles ar kurām spēlēties. Ar tekstilleļļu izgatavošanu, ko apguvusi pašmācības ceļā - meklējot informāciju internetā, skatoties pamācību video un lasot citu rotaļlietu darinātāju pieredzes stāstus, Inese sākusi nodarboties aptuveni pirms trīs gadiem.
    Šobrīd izstāžu zālē izstādīti Ineses Litauniks darbi, kas tapuši pēdējo trīs gadu laikā, kā arī pavisam jaunas, šai izstādei darinātas lelles. Kā jau pienākas meistaram, tad ar katru no tiem viņai esot īpašas attiecības, katra lellīte ir kā izlolots bērns, kuru ir grūti atdot. Idejas leļļu tēliem nāk no dažādām sadzīves situācijām, kā arī tās tiek veidotas kā cilvēku prototipi. Lellītes ir interesantas, amizantas, katra ar savu raksturu. Lai arī sākotnēji meistarei likās, ka šāda nodarbe nevarētu viņu aizraut, šobrīd leļļu tēlu radīšana viņai sagādā daudz pozitīvu emociju.
    Leļļu tēlus izstādē papildina neparasti interesantie animācijas konkursa darbiņi, kas iesūtīti no dažādiem Latvijas novadiem un runā par izaicinājumiem, attieksmi un atbildību pret visu zaļo, ziedošo un neaizsargāto mums apkārt.
    Izstāde “Lellītes skatās multenītes” un animāciju konkursa “Zaļais izaicinājums” darbiņi Madonas muzeja mansarda zālē būs skatāmi līdz 02.08.2020.
    Ikviens ir aicināts nākt un iejusties leļļu un animācijas tēlu pasaulē! 
Linda BAKMANE mākslas izstāžu kuratore