Latvijas Sarkanbaltsarkanā karoga stāsti

Datums: 24.04.2018 15:45
18 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs no 25.aprīļa līdz 10.jūnijam apskatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzeja izstāde “Latvijas Sarkanbaltsarkanā karoga stāsti”, izstādes autors – Dr.hist. Tālis Pumpuriņš
Tālis PUMPURIŅŠ
Tālis PUMPURIŅŠ
    Izstādē detalizēti aplūkots kā no 13.gs. Atskaņu hronikā minētā cēsnieku sarkanbaltsarkanā karoga  idejiskā prototipa tika izveidots latviešu tautas un Latvijas valsts karogs. Tie ir stāsti par latviešu sarkanbaltsarkano krāsu popularizēšanas gadījumiem gan 19.gs. beigās studentu aprindās, gan latviešu strēlnieku bataljonu veidošanās laikā Pirmajā pasaules karā, gan arī Latvijas Atbrīvošanas karā (1918–1920). Parādīta arī mākslinieku darbība karoga tapšanā. Izstādē atspoguļots arī Latvijas valsts karoga atgūšanas process gan Trešās atmodas laikā, gan arī karoga pielietojums pēc valstiskās neatkarības atgūšanas.
            Jaunākajiem izstādes apmeklētājiem izstādes eksponēšanas laikā ir iespēja izspēlēt galda spēles “Iepazīsti Latviju”, “Latvijas valsts simboli”, bet skolas vecuma jauniešiem kā papildmateriāls ir izveidotas darba lapas.
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja