Līga Skariņa. “Korķi”. Oktobrī

Datums: 12.06.2018 15:45
29 skatījumi
Māksliniece, keramiķe Līga Skariņa savu darbu ciklus veido pēc tematiskā un tehniskā risinājuma principa, tomēr viņa uzsver, ka to vienotība vienmēr izpaužas materiāla informācijas līmenī.
    “... visur tie māli. Daba un materiāls uzrunā ar gluži hipnotizējošu enerģiju un darbojas kā neizsmeļams iedvesmas avots. Lai dvēseles melodiju pārnestu mālā, nesalaužot formu, jāsavalda radošais spēks. Keramikā tāpat kā mīlestībā visu nosaka attiecības – mākslinieks, ideja, materiāls”. Tā par saviem darbiem teic māksliniece.
    Līgas Skariņas izstāžu darbība aizsākās 1980.gadā. Latvija, Krievija, Spānija, Ēģipte, Taivāna, Japāna, Lietuva, Igaunija ir tikai dažas no valstīm, kur eksponēti viņas darbi. 2007.gadā Līgas Skariņas darbs “Pirmais sniegs” saņēma balvu un prēmiju par radošo meklējumu 4. Sniega dizaina konkursā Kagā, Japānā. Mākslinieces darbi atrodas Taipejas Nacionālā vēstures muzeja Taivānā, Kairas Modernās mākslas muzeja Ēģiptē un Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijās. Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja kolekcijā esošais Līgas Skariņas darbs “Korķi” šobrīd skatāms muzeja izstāžu zālēs.