Kaspara Groševa personālizstāde “Velni un pelni”

Datums: 23.04.2019 11:30
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no 20.aprīļa būs aplūkojama Kaspara Groševa personālizstāde “Velni un pelni”.
    Kaspars Groševs ir mākslinieks, kurators un mūziķis, kurš 2014.gadā piedalījās “427” galerijas dibināšanā un vadīja to no 2014. līdz 2019.gadam. Šī gada aprīlī K.Groševs ir kļuvis par Kim? Laikmetīgās mākslas centra programmas direktoru.
    Mākslinieks īstenojis virkni neatkarīgu projektu, piedalījies starptautiskās grupu un personālizstādēs, to skaitā laikmetīgās mākslas centrā "Futura" Prāgā, mākslas centrā "Bozar" Briselē, galerijā "Shanaynay" Parīzē, "SIC" mākslinieku telpā Helsinkos, kā arī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un "Kim?" Laikmetīgās mākslas centrā.
    Šajā personālizstādē mākslinieks pievēršas nepastāvībai, alķīmiskiem paradoksiem un ļodzīgām konstrukcijām, turpinot pētīt glezniecību kā imagināru telpu, kurā atsegt personisku un daudznozīmīgu referenču tīklojumu. “Velni un pelni” ir līdz šim plašākā Kaspara Groševa personālizstāde, kurā apkopoti gleznojumi, kas mijiedarbojas ar telpu, lokot to un izkārtojoties kā “cilvēks uz koferiem”. Gleznu groteskie tēli balansē uz naža asmens, atrodoties nospriegotā stāvoklī starp kustību un monumentalitāti, starp risinājumiem un kompromisiem, starp mežonīgu deju un kapa klusumu.
    K.Groševs savā radošajā darbībā allaž atsaucas uz personiskiem notikumiem un novērojumiem, meklējot ikdienišķu poēziju, popkultūras matriksa bojājumus, aizmirstus pagrīdes strāvojumus. Viņu aizrauj mūsdienu kultūras vēsturiskā attīstība un tās neatsegtie slāņi, kas nereti pastāsta ko jaunu par laiku, kurā dzīvojam. Izstāde “Velni un pelni” tapusi, iespaidojoties no mākslinieka tīņu gadu zīmējumiem, kas tapuši vēl pirms “rokas ievingrināšanas” un kuros sajaucās 90-to gadu komiksi, pusaudžiem domāti animācijas seriāli, ielu māksla un neapzināta radošā brīvība. Pārkārtojot un kontekstualizējot savu pusaudžu gadu darbību, K.Groševs cenšas izzināt vidi un dažādos kontekstus, kuros veidojusies personiskā gaume, rokraksts, domāšana.
    Izstāde  būs apskatāma līdz 2.jūnijam.
 Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja