Latviešu
Valoda: Latviešu

Juris Alberts Ulmanis “Ceļš uz Everestu, kas turpinās”

Datums: 16.03.2022 10:08
17 skatījumi
Uzkāpis sešās no septiņām pasaules virsotnēm jeb augstākajiem punktiem katrā pasaules daļā, zemessargs, polārpētnieks un profesors Juris Alberts Ulmanis pirms divām desmitgadēm šai dzīves kaislībai pielika punktu. Taču izradījās, ka tas bijis tikai komats.
    2021.gada martā pazīstamais piedzīvojumu meklētājs, kura kontā ir arī slēpojums pāri Grenlandei, atkal ļāvās kalnu saucienam un devās pretim lielākajam dzīves izaicinājumam – kāpienam 8848 metrus augstajā Everestā.
    Ekspedīcija ilga divus mēnešus. Nemitīgo cīņu ar fiziskajām grūtībām, laikapstākļiem un psiholoģisko kauju pašam ar sevi šoreiz papildināja Covid-19, kas sasniedza arī kalnu nometnes un ienesa korekcijas kāpēju plānos. Tieši kovids bija iemesls kādēļ Ulmanis neuzkāpa savā septītajā virsotnē. Vīruss izsmēla viņa spēkus un vien diennakti pirms tās sasniegšanas, lika griezties atpakaļ. Nokāpjot, dusmas un sarūgtinājums bija liels. Tik pat liela bija arī pārliecība, ka nekad to vairs nedarīs, taču šobrīd Ulmanis atzīst - viņš atkal par to domā.
    Kāpšanas ekipējums, kā arī fotogrāfijas, kurās iemūžināti ekspedīcijas spilgtākie mirkļi skatāmas izstādē no 18.marta līdz 1.maijam.
    Tikšanās ar Juri Albertu Ulmani, kurā viņš dalīsies savos piedzīvojumu stāstos, plānota 29.martā plkst.16.00.
Ramona ZARIŅA mākslas izstāžu kuratore