Latviešu
Valoda: Latviešu

Jūlijā muzejā

Datums: 01.07.2021 14:39
59 skatījumi
MUZEJA PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI IEVĒROJOT EPIDEMIOLOĢISKOS DROŠĪBAS PASĀKUMUS no 5.jūnija
Ekspozīcijas

 Pastāvīgā ekspozīcija “Novada arheoloģija” Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, Skolas iela 10a, ieejas maksa skolēniem 0,20EUR, pieaugušajiem 0,50EUR, studentiem, pensionāriem 0,30EUR, Pirmsskolas un 1.-3.klašu audzēkņiem, novada mākslas skolu audzēkņiem, Latvijas muzeju darbiniekiem – bez maksas.

Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas Sarkaņos:
  • “Amatniecības darba rīku kolekcija”;
  • “Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija”;
  • “19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums”;
  • “Tradicionālās tvertnes un mēri”.
  • “Vilnas un linu apstrādes rīki”.

    Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
    Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, individuāliem apmeklētājiem ieeja bez maksas, 
IZSTĀDES

No 2.jūlija –  “Izredzētās dienas”. Novada mākslinieku Valērija Baidas un Maijas Jakovičas mākslas darbi, lielās zāles, Skolas iela 10a. Ieejas maksa: pieaugušajiem – 1.00EUR, skolēniem – 0,20EUR, studentiem, pensionāriem – 0,30. Pirmsskolas un 1.-3.klašu audzēkņiem, novada mākslas skolu audzēkņiem, Latvijas muzeju darbiniekiem – bez maksas

Jūlijā – Madonas pilsētas slimnīcai 90 /No Tevis jau neprasa daudz, no Tevis prasa visu/, mazā zāle

Līdz 25.jūlijamTautas lietišķo mākslas studiju “Ceplis” (keramika) un “Austra”, “Rītausma”,  “Irbu” (tekstilija)  radošo darbu izstāde “No Iļģuciema”, mansardā

FOAJĒ

No 2. jūlija līdz 15. augustam – “To var tikai Ruņģis” /Jānim Ruņģim 90/. 
Mākslinieks Jānis Ruņģis dzimis 1931.gada 14.jūlijā. Šogad mākslinieks atzīmētu 90 gadus, bet diemžēl apaļo jubileju nesagaidīja, jo mira 2021.gada 13.martā. Fotogrāfs, mākslinieks, gaišs un radošs cilvēks, bet visam pāri – savas zemes patriots. Izstāde, kurā piedāvāsim ielūkoties J.Ruņģa uzņemtajos foto kadros, kas fiksēti visas dzīves laikā, kā arī apskatīties pāris viņa radītos izgudrojumus, sadzīvē izmantojamas lietas.

Līdz 25.jūlijam - Arvīda Barševska fotoizstāde „Latvietis Filipīnās”

"Vecā pletīzera stāsts" -
muzeja krājumā esošie daudzveidīgie priekšmeti, kas senāk izmantoti, lai iegūtu gludu apģērbu. Lielāki un mazāki gludekļi un dažādi velējamie priekšmeti.

No 24.jūlija līdz 12.septembrim – Vidzemes valdzinājums. Latviešu dzejnieka Aleksandra Čaka tēva Jāņa Čadaraiņa dzimtas saknes.

Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem. Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, ieeja bez maksas.
PILSĒTVIDĒ

“Septiņas ielas laiku lokos” Skolas ielā pie kultūras nama.

Māksla skatlogos( visu vasaru, mainīsies).

Kinoteātrī Vidzeme ir apskatāmi  mākslinieks Māris Čačka un Aleksandrs Dembo. 

“Lidojošās gaismas” viesnīcas “Madona” logā. 

Reiz te bija tā: (visa vasara). Tiesu nama logos fotogrāfijas no Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma. 

Tirdzniecības centra “Konzums” foajē izvietotas fotogrāfijas liecina par Madonas stacijas, tā laukuma un blakus esošo ēku atspoguļojumu. Burtiski 100 metru rādiusā redzama šī vieta senākajā izskatā, arī kad uz ielām nebija vēl asfalta.
 Foto izstādes ir muzeja dāvana pilsētniekiem, pilsētai un tās viesiem 95.gadu jubilejā.

“Līdzsvarā”(visa vasara). No 3.jūnija pēcpusdienas uz upītes, pie tiltiņa starp Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēkām ir uzstādīta vides skulptūra. Tā Madonā ir nonākusi sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju(LMA) un priecēs pilsētniekus un viesus visas vasaras garumā. Tas ir 2019.gadā LMA Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozares studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”.