Latviešu
Valoda: Latviešu

Izstādes muzejā!

Datums: 04.07.2021 10:43
74 skatījumi
Priecājamies mūsu apmeklētājiem piedāvāt jaunas izstādes un skatīt jau esošās ekspozīcijas. Jau no 2.jūlija piedāvājam Madonas puses mākslinieku izstādi.
    Lielajās zālēs līdz 29.augustam skatāma Madonas pusē dzīvojošo mākslinieku Valērija Baidas un Maijas Jakovičas izstāde “Izredzētās dienas”, kurā piedāvājam ielūkoties abu mākslinieku radītajās ainavās un portretos. Mākslinieks Andrejs Ģērmanis savulaik rakstījis: “Valērijs Baida ir daudzpusīgs mākslinieks. Viņš strādā dažādos žanros, bet viens no grūtākajiem žanriem – portrets – mākslinieka daiļradē ļauj visīstāk un pārliecinošāk izpausties humānismam, sirsnībai un iejūtībai pret attēlojumu. Valērijs Baida – stabils impresionistiskā reālisma pārstāvis, jūtīgs un apdarē pacietīgs dabas interprets, konsekvents glezniecisko vērtību glabātājs.” Aicinām uz muzeju un pārliecināties par to klātienē.
    Foajē līdz 15.augustam piedāvājam ielūkoties mākslinieka, fotogrāfa Jāņa Ruņģa dzīvesgaitās, fotogrāfijās, mākslas darbos, kā arī aplūkot vairākus mākslinieka radītos konstruktorus no koka, ko viņš veidojis pēc bērnības atmiņām un tagad ar šiem konstruktoriem var spēlēties mazbērni un mazmazbērni. Izstāde  “To var tikai Ruņģis” veltīta mākslinieka 90 gadu dzimšanas dienai, kura ir 14.jūlijā, bet kuru diemžēl J.Ruņģis nepiedzīvos, jo š.g. 13.martā aizgāja aizsaulē.
    Mansarda stāvā skatāmi Ģirta Brurvja "Metāla origami".
    Mazajā zālē aicinām uz mediķiem veltītu izstādi “Madonas slimnīcai 90” /no tevis jau neprasa daudz, no tevis prasa visu/. Izstādē ir iespēja ielūkoties faktos un stāstos, to darbinieku atmiņās, fotogrāfijās un arī dokumentos par veselības aprūpes iestāžu darbību ne tikai Madonā, bet arī kaimiņu pagastos un pilsētās, jo tās visas ir bijušas savstarpēji saistītas:  Madonas, Varakļānu, Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Ļaudonas slimnīcas.
     Otrā mazajā zālē arvien iepazīstinām ar Madonas apkārtnes senākajiem laikiem ekspozīcijā “Madonas novada arheoloģija”.
    No 8.jūnija atvērta arī Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos.
    Atzīmējot pilsētas dzimšanas dienu, pilsētā izliktas dažādas muzeja speciālistu veidotās izstādes, kas skatāmas jebkurā diennakts laikā:
·         T/c “Konzums” un Tiesu nama logos foto izstāde ar Madonu senajās fotogrāfijās “Reiz bija tā …”
·         Kinoteātra “Vidzeme” logos divu mākslinieku: Māra Čačkas un Aleksandra Dembo mākslas darbu izstāde,
·         Viesnīcas “Madona” logos Izabellas Krolles, Līgas Skariņas un Ineses Jakobi darbu izstāde “Lidojošās gaismas”
·         Skolas ielā pie Madonas pilsētas kultūras nama izstāde veltīta Madonas ielu vēsturei “Septiņas ielas laiku lokos”.
    Blakus Izstāžu zālēm, starp abām muzeja ēkām skatāms Latvijas Mākslas akadēmijas studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”.
    Apmeklējot muzeju, aicinām ievērot visus nepieciešamos drošības pasākumus. Ieeja muzejā tikai individuālam apmeklētājam vai apmeklētājiem no vienas mājsaimniecības un ienākot muzejā, nepieciešams lietot sejas masku, ievērot  2 metru distanci un sekot līdzi muzejā izvietotajām norādēm.
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja