Latviešu
Valoda: Latviešu

Izstādes Brodos, “Jasmuižā”, Kraukļos un Sausnējā

Datums: 03.08.2021 10:01
9 skatījumi
Arī augustā dažādās vietās var apskatīt Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošās izstādes, pirmo reizi - Jēkabpils novada Ābeļu pagasta bibliotēkā Brodos.
    Pagājušajā mēnesī muzeja izstāde “Apceļo dzimto zemi” bija eksponēta Jēkabpils novada Zasas bibliotēkā, bet augustā un septembrī to varēs apskatīt  Ābeļu pagasta bibliotēkā. Izstāde par tūrismu piedāvā ielūkoties pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados – kādu Madonu, tās tuvāku un tālāku apkārtni (Gaiziņš, Mārciena, Ļaudona, Ērgļi, Cesvaine, Lubāna u.c.) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem.
    Operdziedātājam Jānim Zāberam (1935 – 1973) 11.augustā būtu 86.dzimšanas diena. Raiņa muzejā “Jasmuiža” aplūkojama Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošā izstāde “Jubileju gads”. Izstādes vienojošais motīvs ir Raiņa luga “Zelta zirgs”, kas tapusi emigrācijā Lugāno 1909.gadā. Luga iedvesmoja Arvīdu Žilinski radīt operu. Tās pirmizrāde bija 1965.gadā, un Antiņa lomā - operdziedātājs Jānis Zābers. Izstāde “Jasmuižā” atradīsies līdz rudenim.
    Kraukļu bibliotēkā līdz oktobrim apskatāma izstāde “Melnbaltais ir krāsains”. Tā ir iespēja iepazīt senāku Lubānas pusi fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877 – 1954) skatījumā.
    Izstāžu apjoms ir no dažām planšetēm līdz trijiem desmitiem, bet nelielās telpās tiek eksponētas mazāka apjoma izstādes vai arī tās tiek parādītas pa daļām, kā to, piemēram, veiksmīgi izvēlējušies darīt Sausnējas bibliotēkā, kur izstāde “Kalendāri” sadalīta uz pusēm, pirmajā pusgadā parādot sagatavoto kalendāru materiālu par janvāri – jūniju, bet otrajā – par jūliju – decembri.
    Muzejs piedāvā divus desmitus ceļojošo izstāžu, mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. 

Attēlā: Foto no izstādes “Apceļo dzimto zemi”. Madonas pamatskolas skolēni gatavojas doties ekskursijā uz Alūksni. 1935.gada pavasaris. MNM14220. 
Laimdota IVANOVA vēsturniece