Latviešu
Valoda: Latviešu

Izstāde “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju” - Ļaudonā

Datums: 28.04.2022 09:09
11 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāde “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”, kas vēsta par Atmodas laika notikumiem, līdz maija beigām aplūkojama Ļaudonas bibliotēkā, bet citas ceļojošās izstādes maijā varēs apskatīties Barkavā, Dunavā, Jaungulbenē, Kraukļos, Sausnējā, Sēlijā un Zasā.
Fragments no izstādes “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”. MNM Plg. 10795:3
Attēlā: Priekšplānā deputāti, kas nobalsoja par Latvijas Neatkarības deklarāciju: Dainis Īvāns, Ivars Silārs, Andrejs Krastiņš, Ilmārs Bišers, Anatolijs Gorbunovs,  Juris Bojārs, Ivars Godmanis, Juris Zaķis, Einārs Repše, Andris Plotnieks un citi Daugavas krastmalā Rīgā. 1990.gada 4.maijs. Borisa Koļesņikova foto. 
    ​Madonas novada Barkavas kultūras namā, kur maijā plānota Sporta balle, līdz pat mēneša beigām varēs aplūkot izstādi par mūsu novada pirmajiem olimpiešiem “Sportiskās virsotnes”.
    Jēkabpils novada Dunavas bibliotēkas apmeklētājiem piedāvā apskatīties izstādi “Kalendāri”, kas sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t. sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19. gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
    Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēkā līdz jūnijam aplūkojama izstāde par dziedošajām ģimenēm “Spiets”.
    Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā līdz jūnijam būs izstāde par aktieri, režisoru, rakstnieku Kārli Pamši.
    Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldes Sausnējas bibliotēka saviem apmeklētājiem līdz jūnijam piedāvā apskatīties izstādi “Apceļo dzimto zemi”, kas iepazīstina ar tūrisma vēsturi, tūrisma piedāvājumu pagājušā gadsimta 30. gados.
    Jēkabpils novada Sēlpils 1. bibliotēkā līdz jūnijam eksponēta izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”, kas vēsta ne tikai par slēpošanas vēsturi, bet arī par Ilzes Kalnāres garā stāsta “Sniega Roze” prototipu – slēpotāju Mirdzu Martinsoni (Bērziņu, Turķi).
    Jēkabpils novada Zasas bibliotēkā līdz jūnijam eksponēta izstāde “Melnbaltais ir krāsains”, kas  iepazīstina ar Lubānas fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877-1954) veikumu.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā divdesmit piecas ceļojošās izstādes. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam.
    Pēc eksponēšanas Madonas muzeja izstāžu zālēs šogad ceļojošajām izstādēm pievienosies vēl viena izstāde - “Lauku muzikanti Madonas novadā 20. gadsimtā”.​
Laimdota IVANOVA vēsturniece