Latviešu
Valoda: Latviešu

Izstādes 2021.gadā

SAKARĀ AR ĀRKĀRTAS SITUĀCIJU MUZEJA PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI ATTĀLINĀTI 

Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26826082
 Izglītojošais darbs - 29418187


Izstāžu grafiks var mainīties, ņemot vērā situāciju valstī
    2020.gada 21.decembrī valstī izsludinātie drošības pasākumi noteikuši, ka arī muzeji ir slēgti apmeklētājiem. Arī Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zāles un Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos. Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, ir mainīts 2021.gadā plānoto izstāžu grafiks, tādēļ publicējam šajā gadā ieplānoto izstāžu nosaukumus ar aptuvenu mēnesi, kad tā varētu būt eksponēta.
     2021.gadā esam plānojuši arī virkni saistošu un izzinošu pasākumu, bet šobrīd, kad nezinām, kad būs atļauta tikšanās klātienē, ieplānoto pasākumu sarakstu nepublicēsim.
    Aicinām sekot līdzi aktualitātēm un ceram uz drīzu tikšanos klātienē!

Lielās zāles


             Aprīlis/maijs                        “Zināmais un Nezināmais Jānis Brekte” - Māksliniekam Jānim Brektem 100. Darbi, kuri iepriekš nav daudz redzēti un ir mazāk zināmi, mīsies ar jau izstādēs redzētiem akvareļu darbiem, kurus papildinās jaunā paaudze ar saviem darbiem. Atklāšana

            Maijs/jūnijs                          Valērijs Baida – Klasiskās glezniecības mākslinieka personālizstāde. Pēdējos gados radītie jaunākie   darbi. video uz ekrāna

            Jūnijs/jūlijs                          “Atjaunotās vērtības”- Tekstilmākslas asociācijas izstāde. Izstādes nosaukuma tēma ir ļoti daudz sevī ietveroša - gan atjaunotas senas tehnikas, gan otrreizējā lietu izmantošana, dodot tām jaunu nozīmi un dzīvi, gan garīgas un morālas tēmas.

            Jūlijs/augusts                       Elita Patmalniece (tērpi, gleznas, apdrukas). Iespējama līdzfinansējuma iegūšanas gadījumā.

            Augusts/septembris            Jānis Krampe -meditācijas māksla gleznās, abstrakcijas

            Septembris/oktobris            Leonarda Ķestere - Multimediālā performance “Dzīvās gleznas. Simbolisms” - kurā jaunās krāsās, skaņās un kustībā uzmirdzēs vairāk nekā 40 spilgtākās 20. gs. sākuma gleznas. Multimediālā simbolisma mākslas izstāde ir digitāli izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts, kas īpašā mākslas performancē iepazīstina ar izcilu Latvijas kultūras personību daiļradi 20. gs. sākumā. Iespējama līdzfinansējuma iegūšanas gadījumā.

            Novembris/decembris         Jāņa Simsona Madonas Mākslas skola izstāde “Gaisma”. Mākslas skolas audzēkņu, absolventu darbi, instalācijas, zīmējumi par gaismas ķermeņu tēmu.

Mazā zāle


Līdz jūlijam - Madonas slimnīcai 90 / No tevis jau neprasa daudz, no tevis prasa visu./  Izstāde veidota, atzīmējot Madonas slimnīcas 90 gadu jubileju, kas būs 2021.gada martā. Izstādē piedāvājam ielūkoties faktos un stāstos, to darbinieku atmiņās, fotogrāfijās un arī dokumentos par veselības aprūpes iestāžu darbību ne tikai Madonā, bet arī kaimiņu pagastos un pilsētās, jo tās visas ir bijušas savstarpēji saistītas:  Madonas, Varakļānu, Ērgļu, Cesvaines, Lubānas, Ļaudonas slimnīcas.

Vasarā - Madonas pilsētai 95

                 Ēsteres Zemītes bērnu portreti gleznās

 Septembris/oktobris - Vienas lietas stāsts muzeja krājumā
     Šajā gada esam ieplānojuši brīnišķīgas mākslas un tematiskās izstādes un ceram, ka būs iespēja tās eksponēt. Ir plānoti tautas lietišķās mākslas darbi, Sarkaņu amatu skolas radītie darbi un rokdarbi, tematiskās izstādes, kur būs iespēja izzināt par to, kas ir rīmes un kādas tās veidojās senāk, ko nozīmē “Etā mīnā – zīben zāben”, izstādes, kas veltītas ievērojamiem novada cilvēkiem, kuriem šajā gadā ir nozīmīgas jubilejas un, protams, izstāde, kas veltīta Madonas 95 gadu jubilejai.         

            Uz drīzu tikšanos!
            Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja
Izstāžu grafiks var mainīties, ņemot vērā situāciju valstī

Sekojiet informācijai muzeja mājas lapā par pasākumu un izstāžu atklāšanas datumiem!

​​SADZĪVES UN ETNOGRĀFIJAS PRIEKŠMETU KRĀTUVE SARKAŅOS
05.05.2020.-31.03.2021. ”Linu apstrādes rīki un audumi no muzeja krājumiem”