Latviešu
Valoda: Latviešu

Domās ar Ukrainu

Datums: 02.03.2022 14:42
18 skatījumi
Miers ir sabiedrības draudzības un harmonijas jēdziens bez naidīguma un vardarbības. “Pasaules miers” jeb “miers uz Zemes” ir ideāla laimes, brīvības un miera stāvokļa jēdziens starp visiem cilvēkiem un tautām uz planētas Zeme.
    Šīs pasaules idejas ietvaros nevardarbība ir viena no motivācijām cilvēkiem un tautām labprātīgi sadarboties vai nu brīvprātīgi, vai arī, izmantojot pārvaldības sistēmu, kurai ir šāds mērķis. Dažādām kultūrām, reliģijām, filozofijām un organizācijām ir dažādi priekšstati par to, kā šāds stāvoklis varētu rasties.
    Dažādu reliģisko un laicīgo organizāciju mērķis ir panākt mieru pasaulē, pievēršoties cilvēktiesībām, tehnoloģijām, izglītībai, inženierzinātnēm, medicīnai vai diplomātijai, ko izmanto kā galu visu veidu cīņām. Kopš 1945. gada Apvienoto Nāciju Organizācija un piecas tās Drošības padomes pastāvīgās dalībvalstis (Ķīna, Francija, Krievija, Apvienotā Karaliste un ASV) ir darbojušās ar mērķi atrisināt konfliktus bez kara vai kara pieteikšanas. Tomēr kopš tā laika valstis ir iesaistījušās daudzos militāros konfliktos (informācija no interneta resursiem)

    Šis laiks ir pārdzīvojumu pilns.

    Esot domās, sirdīs paužam atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem.
    Izstāžu zāļu foajē līdz 13.martam var aplūkot nelielā izstādē "Domās ar Ukrainu" priekšmetus, kas ir no mūsu krājuma un ir saistīti ar Ukrainu To starpā ir fotogrāfijas, vēstule rakstniecei Ilzei Indrānei  un aktierim Kārlim Pamšem.
       #standwithukraine #nowar #peace #slavaukraini 
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja