Latviešu
Valoda: Latviešu

Dignājā, Kraukļos, Ļaudonā un Sausnējā

Datums: 02.12.2021 10:54
10 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā vairāk kā divus desmitus ceļojošo izstāžu. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. Decembrī muzeja ceļojošās izstādes var aplūkot Dignājā, Kraukļos, Ļaudonā un Sausnējā.
    Izstāde “Apceļo dzimto zemi” līdz 20.decembrim eksponēta Jēkabpils novada Dignājas bibliotēkā un iepazīstina ar tūrisma vēsturi pagājušā gadsimta 30.gados.
    Līdz gada beigām Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldes Sausnējas bibliotēkā atrodas izstāde “Kalendāri”, kas  sniedz ieskatu kalendāru vēsturē un iepazīstina ar latviešu grāmatu kalendāru (t. sk. ārpus Latvijas iznākušo) daudzveidību no 19.gadsimta beigām līdz 21.gadsimta sākumam.
   Izstāde “Madonas slimnīcai – 90” līdz gada beigām eksponēta Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā. Izstādē aplūkota ne tikai Madonas slimnīcas vēsture, bet arī apkārtējo, nu jau pārsvarā bijušo slimnīcu - Ērgļu, Varakļānu, Lubānas, Ļaudonas, Cesvaines būtiskākās iezīmes un darbība.
    Madonas novada Ļaudonas pagasta bibliotēkā līdz nākošā gada janvāra beigām apskatāma izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”. Izstāde ir kā kultūrvēsturisks ceļojums uz slēpēm no Ērgļiem uz Gaiziņkalnu un Madonu. Tā vēsta par slēpošanas vēsturi, Ilzes Kalnāres (1918-1968) „Sniega Rozi” un tās prototipu - izcilo slēpotāju Mirdzu Martinsoni (1916-1983), kā arī „trakajiem rīdziniekiem”, kas virpuļoja pa Gaiziņkalnu karnevāla tērpos.
 
Attēlā: izstādes “Slēpes paliksim zem kājām” fragments. MNM 30106 
Laimdota IVANOVA vēsturniece