Latviešu
Valoda: Latviešu

Daba zīmējumos

Datums: 22.03.2022 08:53
13 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja Izstāžu zālēs foajē no 25.marta būs apskatāmi mākslinieces un Dabas aizsardzības pārvaldes dizaineres Daigas Segliņas oriģinālzīmējumi izstādē „Daba zīmējumos”.
    Izstādē skatāmi Daigas Segliņas daudzu gadu laikā tapušie dzīvnieku, augu, ainavu un dažādu dabas vērtību zīmējumi, kas laiku pa laikam pārtop interesantās vides izglītības spēlēs, plakātos un kalendāros.
    Māksliniece Daiga Segliņa izglītību ieguvusi Liepājas lietišķo mākslu vidusskolā un Tallinas Mākslas akadēmijā un jau uzreiz pēc studijām sāka darbu Gaujas Nacionālajā parkā. Daudzi būs pamanījuši viņas veidotos informatīvos stendus vai spēlējuši D.Segliņas veidotās dabas izglītības spēles. Ikdienā māksliniece strādā Dabas aizsardzības pārvaldē, kur veido ilustrācijas informatīvajiem izdevumiem par dabu, izglītojošos stendus, spēles un citus darbus.
    Augu un dzīvnieku zīmēšanai viņa pievērsās, palīdzot iekārtot Līgatnes dabas taku Botānikas taku pirms vairāk nekā 20 gadiem, un kopš šī laika akvareļa tehnikā ir tapušas neskaitāmas ilustrācijas, kurās ar lielu rūpību attēloti Latvijas augi un dzīvnieki, pievēršot uzmanību pat vissīkākajām detaļām.
    Iespējams izstādes laikā nākt uz muzeju un iedvesmojoties mācīties zīmēt augus, dzīvniekus un citus dabas elementus no mākslinieces darbiem. Izstāde Madonas muzeja Izstāžu zālēs aplūkojama līdz 30.aprīlim. 
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja