Latviešu
Valoda: Latviešu

Ceļojošās izstādes maijā

Datums: 12.05.2021 09:53
15 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošās izstādes maijā var aplūkot Biksērē, Sausnējā, Kraukļos un Jaungulbenē.
    Šogad izstādes eksponē bibliotēkas, kur apmeklētāji, izvēloties grāmatas, var arī apskatīt turpat esošo izstādi. Bet radošs risinājums ir rasts Sarkaņu pagasta Biksērē, kur multifunkcionālā centra “Logs” logos jau otro reizi šogad izvietota izstāde, šoreiz - “Sportiskās virsotnes”, kas vēsta par mūsu pirmajiem olimpiešiem Otto Grigalku, Gundaru Upenieku, Raivi Zīmeli, Robertu Raimo, Ingu Veipu. Sarkanieši izstādi papildinājuši ar materiāliem par novadnieku Arvi Liepiņu.
    Izstāžu apjoms ir no dažām planšetēm līdz trijiem desmitiem, bet šobrīd tiek eksponētas nelielāka apjoma izstādes vai arī tās tiek parādītas pa daļām, kā to, piemēram, veiksmīgi izvēlējušies darīt Ērgļu novada Sausnējas bibliotēkā, kur izstāde “Kalendāri” sadalīta uz pusēm, pirmajā pusgadā rādot sagatavoto kalendāru materiālu par janvāri – jūniju. Sausnējas bibliotēka muzeja ceļojošo izstāžu piedāvājumu izmanto pirmo reizi.
    Cesvaines novada Kraukļu bibliotēkā eksponēta izstāde “Ceļā uz 1990.gada 4.maiju”, kas vēsta par Trešās atmodas laika notikumiem.
   Jau vairākus gadus Madonas muzeja ceļojošās izstādes saviem apmeklētājiem piedāvā apskatīt Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēka, tagad tur atrodas izstāde par Dziesmu svētku vēsturi “Gaisma līgo Latvijā”.
    Gaidot muzeju atvēršanu, uz Raiņa muzeju “Jasmuižā” aizceļoja izstāde “Jubileju gads”. Tās vienojošais motīvs ir Raiņa luga “Zelta zirgs”, kas tapusi emigrācijā Lugāno 1909.gadā. Luga iedvesmoja Arvīdu Žilinski radīt operu. Tās pirmizrāde bija 1965.gadā, un Antiņa lomā - operdziedātājs Jānis Zābers.
    Muzejs piedāvā divus desmitus ceļojošo izstāžu, mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam.
Laimdota IVANOVA vēsturniece

Ziņas attēls: Māras Liepiņas foto "Izstāde “Kalendāri” Sausnējas bibliotēkā"