Latviešu
Valoda: Latviešu

Ceļojošās izstādes bibliotēkās un slimnīcā

Datums: 03.02.2022 08:47
19 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ceļojošās izstādes februārī eksponētas Dunavā, Kraukļos, Ļaudonā, Sausnējā un Zasā, kur tās var aplūkot bibliotēkā, bet izstāde par Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas, Ļaudonas un Varakļānu slimnīcas vēsturi apskatāma Madonas slimnīcā.
    Pagājušajā gadā sākās aktīva sadarbība ar Jēkabpils novada bibliotēkām. Madonas muzeja ceļojošās izstādes pabijušas Ābeļu, Dignājas, Dunavas un Zasas bibliotēkā, kas jau izvēlējusies nākošo izstādi. No februāra otrās nedēļas Zasas bibliotēkā apskatāma izstāde “Melnbaltais ir krāsains”, kas  iepazīstina ar Lubānas fotogrāfa Alfrēda Grāvera (1877-1954) veikumu.
    Savukārt Jēkabpils novada Dunavas bibliotēkā līdz 25.februārim eksponēta izstāde “Apceļo dzimto zemi”, kas iepazīstina ar tūrisma vēsturi pagājušā gadsimta 30.gados.
    Madonas novada Cesvaines apvienības pārvaldes Kraukļu bibliotēkā līdz aprīlim ir iespēja aplūkot divas izstādes – par  Latvijas Tautas frontes Madonas rajona nodaļu un mūsu pirmajiem olimpiešiem. Izstāde “Sportiskās virsotnes” tapa  2012.gadā, kad bija pagājuši 100 gadi, kopš pirmoreiz sportisti no tagadējās Latvijas teritorijas piedalījās Olimpiskajās spēlēs Stokholmā 1912.gadā. Toreiz Liezērē dzimušais Haralds Blaus izcīnīja bronzas medaļu stenda šaušanā pa māla baložiem. Izstāde “Sportiskās virsotnes” iepazīstina ar olimpiešiem Otto Grigalku, Robertu Raimo, Gundaru Upenieku, Raivi Zīmeli  un Ingu Veipu.
    Madonas novada Ļaudonas pagasta bibliotēkā bija apskatāma izstāde “Slēpes paliksim zem kājām”, bet no februāra otrās nedēļas būs eksponēti “Kalendāri”.
    Madonas slimnīcas 1. stāva gaitenī līdz 20.martam var iepazīties ar Madonas un apkārtējo slimnīcu vēsturi izstādē “Madonas slimnīcai – 90”.
    Madonas novada Ērgļu apvienības pārvaldes Sausnējas bibliotēka saviem apmeklētājiem līdz pat pavasarim piedāvā apskatīt izstādi “Inese Birstiņa. Cimdu foto”.
    Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā vairāk kā divus desmitus ceļojošo izstāžu. Muzeja mājas lapā var izlasīt aprakstus, izvēlēties un arī rezervēt interesējošajam laika periodam. ​

Attēls: Ieskats Ļaudonas bibliotēkā ar izstādi “Slēpes paliksim zem kājām”. Ievas Skušķes foto
Laimdota IVANOVA vēsturniece