Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Ceļojošās izstādes- bibliotēkās

Datums: 30.09.2019 15:54
31 skatījumi
Rudens sezonu muzeja ceļojošās izstādes sāk ar iespēju tās aplūkot vairākās Cesvaines, Ērgļu, Gulbenes un Madonas novada bibliotēkās. Interesenti var iepazīties ar izstāžu piedāvājumu, skatot www.madonasmuzejs.lv/par muzeju/ceļojošās izstādes. Turpinājumā - par eksponētajām ceļojošajām izstādēm.
    Līdz 31.oktobrim izstāde “Vai viegli būt jaunam? – Protests [1950. – 1990.gadu jaunatne]" atrodas Gulbenes novada Druvienas pagasta bibliotēkā.
 Izstāde aicina ielūkoties, kādi bija tā laika jaunieši, kā viņi tika audzināti, kādas bija mācītās vērtības un kā uz to visu reaģēja paši jaunieši, uzdodot 1986.gada režisora Jura Podnieka filmas nosaukumā ietverto hrestomātisko jautājumu – “Vai viegli būt jaunam?” Izstādes tēmas: Ģimene; Attiecības, tikumiskā un seksuālā audzināšana; Izklaides un brīvais laiks; Ideoloģija; Izglītība un skolas dzīve; Militārisms un militārā audzināšana; Darbs.
    Līdz 31.oktobrim izstāde “Apceļo dzimto zemi” eksponēta Cesvaines novada Kraukļu bibliotēkā.
Izstāde par tūrismu 1930.gados „Apceļo dzimto zemi!” piedāvā mazliet ielūkoties pagājušā gadsimta trīsdesmitajos gados – kādu Madonu, tās tuvāku un tālāku apkārtni (Gaiziņš, Mārciena, Ļaudona, Ērgļi, Cesvaine, Lubāna u.c.) redzēja ceļotāji, kādi bija noteikumi un ieteikumi tūristiem un tūristu mītņu saimniekiem.
​     Līdz 12.novembrim izstāde “Jānis Barloti un meteoroloģijas vēsture” atrodas Gulbenes novada Jaungulbenes pagasta bibliotēkā.
 Laika prognozēšana vienmēr ir bijusi nepieciešama. Jānis Barloti (1895.Praulienas pagasts - 1965.Rīga) vairāk nekā 20 gadus vadīja Latvijā meteoroloģisko biroju. Viņš bija mācījies Praulienas pagasta skolā, Lazdonas draudzes skolā, beidzis Priekuļu lauksaimniecības skolu. Strādājis Ļaudonas pamatskolā, bijis pasniedzējs Rīgas lauksaimniecības skolā. 1920.gadā viņš uzņēmās Latvijas meteodienesta veidošanu Zemkopības ministrijas pakļautībā. Izstāde iepazīstina arī ar Meteoroloģiskā biroja sinoptiķi, meteoroloģijas pasniedzēju Alfrēdu Zirnīti (1894.Lubānas (Ošupes) pagasta “Kokāji”- 1973), kurš pagājušā gadsimta  piecdesmitajos - sešdesmitajos gados sarakstījis vairākas grāmatas par meteoroloģiju. Izstādi papildina materiāli  par meteonovērojumu veikšanu “Gureļos” netālu no Gaiziņa, Madonā, Jumurdas pagastā, Barkavā.​
    Ērgļu bibliotēkā līdz 30.novembrim eksponētas izstādes “Katoļu baznīca un ticība Madonas apkārtnē. Tuvplānā” un “Jubileju gads/Raiņa lugai “Zelta zirgs” – 110”.
Lazdonas bibliotēkā līdz 15.decembrim eksponētas izstādes “Baltijas ceļam 30” un “Inese Birstiņa. Cimdu foto”.
Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā līdz 1.decembrim apskatāma izstāde “Kalendāri”.