Ceļojošās izstādes – piecos novados

Datums: 28.02.2020 09:57
Madonas muzejs piedāvā vairāk kā divdesmit ceļojošās izstādes. Turpinājumā – kādas muzeja izstādes martā aplūkojamas Madonas, Ērgļu, Cesvaines, Lubānas un Gulbenes novadā.
    Izstāde, veltīta 20.gs. 50.-90.gadu Madonas rajona jaunatnei “Vai viegli būt jaunam?” aplūkojama Ērgļu novada Ērgļu bibliotēkā līdz 7.martam.
    Madonas novada Barkavas kultūras namā līdz marta beigām eksponēta izstāde “Katoļu baznīca un ticība Madonas apkārtnē. Tuvplānā”. Tā iepazīstina ar Barkavas, Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Jaunkalsnavas, Ļaudonas, Dzelzavas un Lubānas Romas katoļu draudžu vēsturi, kā arī sniedz atbildes uz dažādiem jautājumiem par katoļticību, kas bieži, īpaši ar ticību nesaistītiem cilvēkiem, ir kaut kas mistisks un neizprotams.
    Barkavā aplūkojama vēl viena izstāde - Jēkabpils agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienībā līdz 30.aprīlim eksponēta izstāde “Celtnes un būvplāni Madonā”.
    Izstāde “Kalendāri” līdz marta beigām eksponēta Cesvaines novada Kraukļu bibliotēkā.
    Lubānas novada Meirānu Kalpaka pamatskolā līdz 20.aprīlim iepazīsies ar izstādes “90 dienas līdz Miera līgumam/Latvijas Neatkarības karš” materiāliem.
    Lubānas novadā varēs iepazīties ar vēl vienu izstādi – līdz 30.augustam izstāde “Apceļo dzimto zemi” eksponēta SIA “Aiviekstes klēts” Lubānas vīnotavā.
    Līdz 30.aprīlim Gulbenes novada Jaungulbenes bibliotēkā apskatāma izstāde “Inese Birstiņa. Cimdu foto”.

​     Ar Madonas muzeja ceļojošo izstāžu piedāvājumu var iepazīties  http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/muzejs-pied%C4%81v%C4%81-ce%C4%BCojo%C5%A1%C4%81s-izst%C4%81des
Laimdota IVANOVA muzeja vēsturniece