Latviešu
Valoda: Latviešu

Augustā muzejā

Datums: 01.08.2022 14:39
137 skatījumi
MUZEJA PAKALPOJUMI TIEK SNIEGTI IEVĒROJOT EPIDEMIOLOĢISKOS DROŠĪBAS PASĀKUMUS
Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26519637
 Izglītojošais darbs - 29418187
​E-pasts: muzejs@e-madona.lv

Atgādinām!
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja darbība
no 2022.gada 1.aprīļa 


          2022.gada 22.martā tika pieņemti Ministru kabineta noteikumi Nr.192 “Grozījumi Ministru kabineta 2021.gada 28.septembra noteikumos Nr.662 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”.
          No 2022.gada 1.aprīļa tiek atcelti visi nozīmīgākie ierobežojumi muzeju darbībai, kas attiecas arī uz Madonas muzeja Izstāžu zāļu un Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuves darbību:
 • muzeja iekštelpās apmeklētājiem vairs nav jālieto sejas maskas;
 • muzeju apmeklētājiem nav jāuzrāda Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • muzeju darbiniekiem, ieskaitot tos, kuri darba pienākumus veic tiešā saskarsmē ar muzeja apmeklētājiem, nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts;
 • sniedzot pakalpojumus apmeklētāju grupām (ekskursijas, muzejpedagoģiskas nodarbības u.tml., tostarp bērnu grupām, t.sk. atsākot īstenot programmas “Latvijas skolas soma” pasākumus), muzeja darbiniekiem nav nepieciešams Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts (ir saņemts Izglītības un zinātnes ministrijas skaidrojums);
 • muzeja rīkotajos pasākumos sejas maskas nav jālieto un nav noteikti to apmeklētāju skaita ierobežojumi.
Vienlaikus atgādinām, ka:
 • apmeklētājiem (izņemot no vienas mājsaimniecības) un darbiniekiem ieteicams savstarpēji ievērot 2 metru distanci;
 • nav ieteicama drūzmēšanās ne iekštelpās, ne ārtelpās, piemēram, pie ieejām vai izejām, pirms un pēc pasākuma un pasākumu pārtraukumos u.tml.;
 • muzejā nedrīkst atrasties personas, kurām noteikta mājas karantīna vai izolācija vai kurām ir elpceļu infekcijas slimības pazīmes.
    Lai pieteiktos uz skolēnu ekskursiju laikiem un muzejpedagoģiskajām nodarbībām, lūdzam zvanīt uz norādītajiem tālruņa numuriem:

o   Madonas muzeja Izstāžu zāles: 64823844 vai 29418187

o   Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos: 26579716
Ekspozīcijas

 Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas Sarkaņos:
 • “Amatniecības darba rīku kolekcija”;
 • “Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija”;
 • “19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums”;
 • “Tradicionālās tvertnes un mēri”.
 • “Vilnas un linu apstrādes rīki”.

  Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
  Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, individuāliem apmeklētājiem krājuma apskate bez maksas, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.
​​IZSTĀDES

​Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos
Līdz 11.septembrim “Pielāgošanās klimata izmaiņām”. Izstāde iespējams izzināt un iegūt vairāk informāciju par šodien tik aktuālām vides problēmām, par klimata izmaiņām un izprast, kā katra klimata izmaiņa ietekmē mūsu ikdienu. Izstāde vēsta par  CO2 pēdu un tās izmaiņu samazināšanu, KIOTO protokolu, atkritumu šķirošanas procesiem un to ietekmi uz Latvijas dabu, mežiem.
Pievienotā vērtība: skolēniem, ģimenēm ar bērniem, jebkuram interesentam ir iespēja darboties ar PET pārslām, kas ražotas Latvijā.
PILSĒTVIDĒ

“Līdzsvarā”. Uz upītes, pie tiltiņa starp Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēkām ir uzstādīta vides skulptūra. Tā Madonā ir nonākusi sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju(LMA) un priecēs pilsētniekus un viesus. Tas ir 2019.gadā LMA Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozares studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”. Jaunas meitenes tēls, kurš uz vienas kājas kustībā vēlas iet uz priekšu pa liekto pamatni simboliski ir kā savienojums starp divām muzeja ēkām, savienodams izstāžu zāles ar muzeja krājumu. Kā pauž autore: “Katram cilvēkam ir dažādi uzdevumi, sociālās lomas, mērķi un sapņi, iekšējās pārdomas un cīņas. Līdzsvars tajā visā ir ļoti būtisks, gan primitīvā līdzsvara noturēšana, kas mums ir nepieciešama, lai pārvietotos telpā, gan ļoti smalka izjūta, kas mums palīdz sabalansēt dzīves ritmu un iekšējo pasauli.” Skulptūriņa, lai gan veidota citai vietai Latvijā, kā ideja vides dizainam, ļoti harmoniski iekļaujas uzstādītajā vietā. Vai tā ir nejaušība, vai mistika, bet tā vien šķiet, ka radīta Madonai, jo asociējas ar nostāstos par pilsētu minēto Madi. Vai šī varētu būt meitene, kura iemīlējusies brien rīta rasā Madonas upītē muti mazgāt, lai ūdens atspulgā ieraudzītu savu izredzēto? Iztēle ir skatītāja ziņā.

No 1.jūnija līdz 30.augustam – Septiņas ielas laiku lokos. Izstāde, kas 2021. gada vasarā bija aplūkojama Skolas ielā, šogad skatāma Blaumaņa ielā. Tā ir izstāde par 7 Madonas pilsētas ielām, skatoties, kā šīs ielas laika gaitā mainījušās. Aplūkojot vēsturiskus faktus un fotogrāfijas aicinot vērot, kā šīs 7 ielas izskatās šodien.

Visu vasaru – Madona senāk un tagad. 11 dažādās vietās pilsētā iespēja aplūkot senās fotogrāfijas no Madonas muzeja krājuma, lai uzzinātu kā konkrētā ēka vai vieta izskatījās toreiz un salīdzināt dabā, kā izskatās tagad. Senās fotogrāfijas var meklēt: Poruka un Saules ielas stūrī, uz Saules ielas, Poruka un Blaumaņa ielas krustojumā, Biržu ielas galā pie Madonas autoostas, Skolas un Raiņa ielu stūrī, Raiņa un Blaumaņa ielu stūrī, uz Blaumaņa ielas, pie Šķeltā akmens un uz Rīgas ielas.

Izstāžu zāļu remontdarbu laikā būs iespēja skatīt mūsu izstādes gan Madonas bibliotēkas lasītavā, gan Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, gan H.Medņa “Dziesmusvētku skolā” Praulienas pagastā, gan virtuālajā vidē: facebook, instagram un mājas lapā. Savukārt ar mūsu izglītojošām programmām esam gatavi doties uz skolu. Tālrunis informācijai: 64823844 vai 29418187