Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Armija. Mākslas foto.

Datums: 12.09.2019 08:30
5 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā no 6.septembra līdz 13.oktobrim ir skatāma fotogrāfiju izstāde “Armija. Mākslas foto”. Izstādes autori ir Nacionālo bruņoto spēku karavīri – virsseržants Gatis Indrēvics un seržants Ēriks Kukutis, kuri savu aicinājumu atraduši ne tikai militārajā karjerā, bet paralēli valsts aizsardzībai apguvuši fotomākslu.
    Izstāde pārsteigs apmeklētājus ar fotogrāfiju neierasto skatupunktu, un ļaus ielūkoties ne tik vienkāršajā armijas ikdienā.
    Izstāde ir tapusi sadarbojoties Kuldīgas novada muzejam ar Latvijas Republikas Aizsardzības ministriju par godu Latvijas valsts simtgadei 2018.gadā, akcentējot Nacionālo bruņoto spēku nozīmi valsts pastāvēšanā un drošības nodrošināšanā. Izstādē “Armija. Mākslas foto” būs skatāmas Gata Indrēvica un Ērika Kukuta fotogrāfijas, kas uzņemtas laika posmā no 2010. līdz 2018.gadam Latvijā, Lielbritānijā, ASV, Afganistānā, Irākā un citur. Izstāde sniedz ieskatu Nacionālo bruņoto spēku karavīru ikdienā un uzrunās arī tos, kuriem ir maza saistība ar militārajām aktivitātēm. Dabas ainava un karavīri, veicot savus darba pienākumus, rada unikālu kompozīciju un izraisa skatītājā spēcīgas emocijas, rosina patriotiskas jūtas.
    Gatis Indrēvics un Ēriks Kukutis fotomākslu ir apguvuši profesionāli. Gatis Indrēvics mācījies pie vecmeistara Māra Kundziņa un kursos ASV. 2014.gadā notikusi G.Indrēvica pirmā personālizstāde. Interese par fotomākslu radusies, piedaloties misijā Irākā. Bāzē, kas atradusies netālu no Babilonas, G.Indrēvics vēlējies iemūžināt izzūdošās vēsturiskās vērtības, ieguvis 1.vietu Eiropas Militārās preses asociācijas fotokonkursā.  Ērikam Kukutim interese par vizuālo mākslu aizsākusies jau bērnībā. Fotomākslu apguvis, studējot dizaina datorgrafiku Rīgas Tehniskajā universitātē. Nopietni fotografēšanai pievērsies 2012.gadā pēc pirmā dēla piedzimšanas, jo vēlējies kvalitatīvi iemūžināt mirkļus ģimenes dzīvē.  Ērika Kukuta darbi eksponēti gan personālizstādēs, gan vairākās grupu izstādēs. NBS karavīri G.Indrēvics un Ē.Kukutis šobrīd dienestu turpina Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamentā kā fotogrāfi/video operatori.
    Lai sajustu Latvijas armijas elpu muzejā aicinām apmeklēt izstādi Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs, mansardā Skolas ielā 10a. Izstāde būs apskatāma līdz 13.oktobrim. 
Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja