Latviešu
Valoda: Latviešu

Antoņinas Lubejas grāmatas “Ābeļziedu puteņos” atvēršanas svētki

Datums: 19.04.2022 09:49
9 skatījumi
23.aprīlī plkst.13.00 Madonas muzeja Izstāžu zālēs notiks dzejas un mūzikas svētki, jo ar Ļaudonas pagasta jauktā kora “Lai top” muzikālo priekšnesumu plašākai sabiedrībai atvērsim Antoņinas Lubejas grāmatu “Ābeļziedu puteņos”.
    Dzejnieces dzimtā puse ir Nautrēnu pagasts Rēzeknes pusē, bet jau ilgu laiku tuva ir Madonas puse.  Par savu aizraušanos A.Lubeja raksta "Dzeja ir tā, kas piesaista sirdi un dvēseli, uzlabo pašsajūtu, aizpilda laiku. Par dzeju esmu domājusi un jūsmojusi kopš bērnības, bet to esmu sākusi rakstīt tikai četrdesmit gados. Varētu pat to daļēji nosaukt par sapni vai mērķi, uz ko esmu gājusi  līdz tā piepildījumam.  Līdz ar to esmu nonākusi pie vērtīgas atziņas: "Ja kaut ko dzīvē ļoti vēlies sasniegt, vajag uz to iet nevis ar kājām, bet ar sirdi un dvēseli."
    Brīnišķīga iespēja tikties ar dzejnieci, klausīties kora "Lai top" (diriģents Jānis Trūps) skanējumā un fonā aplūkot Alekseja Naumova košo krāsu izstādi "Pasaules ainavas. Ņujorka, Parīze, Venēcija, Rīga, Honkonga, Kanē, Rundāle...". Aicinām 23.aprīlī plkst.13.00 uz Madonas muzeju. 
            Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja