Latviešu
Valoda: Latviešu

Martā muzejā

Datums: 01.03.2023 08:59
150 skatījumi
Sakarā ar Vides pieejamības projekta īstenošanu Izstāžu zālēs, Skolas ielā 10a, muzeja piedāvājums aplūkojams un pieejams dažādās norises vietās. Lūdzam sekot līdzi norises vietām!
Tālruņi informācijai:
Muzeja direktore – 26541110
Galvenā krājuma glabātāja –29347012
Pētnieciskais darbs – 26519637
 Izglītojošais darbs - 29418187
​E-pasts: muzejs@e-madona.lv
​​    Lai pieteiktos uz skolēnu ekskursiju laikiem un muzejpedagoģiskajām nodarbībām, lūdzam zvanīt uz norādītajiem tālruņa numuriem:

o   Madonas muzeja Izstāžu zāles: 64823844 vai 29418187

o   Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuve Sarkaņos: 26579716

MUZEJA IZSTĀŽU ZĀLĒS TIEKAMIES MAIJĀ!

Ekspozīcijas

 Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu atklātā krājuma kolekcijas Sarkaņos:
  • “Amatniecības darba rīku kolekcija”;
  • “Mēbeļu un sadzīves priekšmetu kolekcija”;
  • “19.gadsimta beigu un 20.gadsimta dzīvojamo istabu iekārtojums”;
  • “Tradicionālās tvertnes un mēri”.
  • “Vilnas un linu apstrādes rīki”.

    Ekspozīcija, kas veltīta Madonas novadniekiem – rakstnieka Viktora Eglīša dzimtai, aktrisei Olgai Dreģei, komponistam un kordiriģentam Valdim Breģim, muzikologam Jēkabam Vītoliņam.
    Madonas muzeja Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, individuāliem apmeklētājiem krājuma apskate bez maksas, skolēnu grupai – 3.00EUR, pieaugušo grupai – 5.00EUR! Ekskursija uz atklāto krājumu jāpiesaka iepriekš, zvanot uz tālr. 26579716 vai 20221997.
​​​​IZSTĀDES

Sarkaņos, Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē 
Martā - "Kurpnieks. Darbarīki. Apavi". Iespēja aplūkot Madonas un tās apkārtnes kurpnieku darba lietas, sākot no koka nagliņām līdz šujmašīnai, dažādus kurpnieku darinājumus, kā arī apskatīt fotogrāfijas no muzeja krājumiem.

Līdz 2023.gada martam - izstāde “Apceļo dzimto zemi”.

H.Medņa kultūrizglītības centrs DZIESMUSVĒTKU SKOLA 
24.02.2023. - 10.04.2023. - žurnālistes Indras Sprances fotogrāfijas izstādē  “GADS UKRAINĀ”

MUZEJPEDAGOĢISKO PROGRAMMU PIEDĀVĀJUMS
Izglītības iestādēs: http://www.madonasmuzejs.lv/lv/par-muzeju/izgl%C4%ABtojo%C5%A1ais-darbs/muzejpedago%C4%A3isk%C4%81s-programmas.

Pilsētvidē:

Ceļojumu soma “Kā būvēta Madona”. Ceļojumu lāde jeb soma “Kā būvēta Madona” piedāvā 1. – 12.klašu skolēniem, jauniešiem un pieaugušajiem iepazīt Madonas pilsētu, sekojot norādēm apbūves plānā, pildot izzinošus uzdevumus, meklējot atbildes pilsētvidē un salīdzinot vēsturiskas Madonas vietas un celtnes ar mūsdienām.
Ilgums no vienas stundas līdz 1,5 stundai. Var iziet arī 40 minūtēs, ja veic pusi no pildāmajiem uzdevumiem.

Krājuma telpās:
Mākslas krājuma vērtības
Mērķis – iepazīstināt dalībniekus ar muzeja mākslas krājumā esošajiem mākslas darbiem, to daudzveidību: akvareļi, grafika, pasteļi, eļļas gleznas u.c. tehnikas.
Nodarbības saturs – dalībnieki praktiskā veidā tiek iepazīstināti ar mākslas krājumu un tā daudzveidīgo saturu. Uzsvarus ir iespējams likt uz tehnikām (akvareļi, eļļa, grafika, pasteļi u.c.) un tēmām (portreti, ainavas, klusā daba, abstrakcijas, pilsētvide, dzīvnieki, ziedi, notikumu dokumentēšana u.c.)
Nodarbība var tikt piemērota konkrētam notikumam, tēmām, kas ir saistošs apmeklētāju grupai. Dalībniekiem tiek piedāvāta iespēja veidot mākslas darbu kopijas, interpretācijas, tehniku atdarinājumus nodarbības ietvaros.
Vecums –pirmsskolas vecuma bērni, 1.-4., 5.-9., 10.-12. klašu vecuma skolēni, pieaugušie.
PILSĒTVIDĒ

“Līdzsvarā”. Uz upītes, pie tiltiņa starp Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja ēkām ir uzstādīta vides skulptūra. Tā Madonā ir nonākusi sadarbojoties ar Latvijas Mākslas akadēmiju(LMA) un priecēs pilsētniekus un viesus. Tas ir 2019.gadā LMA Tēlniecības un Vides mākslas apakšnozares studentes Luīzes Lindes darbs “Līdzsvarā”. Jaunas meitenes tēls, kurš uz vienas kājas kustībā vēlas iet uz priekšu pa liekto pamatni simboliski ir kā savienojums starp divām muzeja ēkām, savienodams izstāžu zāles ar muzeja krājumu. Kā pauž autore: “Katram cilvēkam ir dažādi uzdevumi, sociālās lomas, mērķi un sapņi, iekšējās pārdomas un cīņas. Līdzsvars tajā visā ir ļoti būtisks, gan primitīvā līdzsvara noturēšana, kas mums ir nepieciešama, lai pārvietotos telpā, gan ļoti smalka izjūta, kas mums palīdz sabalansēt dzīves ritmu un iekšējo pasauli.” Skulptūriņa, lai gan veidota citai vietai Latvijā, kā ideja vides dizainam, ļoti harmoniski iekļaujas uzstādītajā vietā. Vai tā ir nejaušība, vai mistika, bet tā vien šķiet, ka radīta Madonai, jo asociējas ar nostāstos par pilsētu minēto Madi. Vai šī varētu būt meitene, kura iemīlējusies brien rīta rasā Madonas upītē muti mazgāt, lai ūdens atspulgā ieraudzītu savu izredzēto? Iztēle ir skatītāja ziņā.

Izstāžu zāļu remontdarbu laikā būs iespēja skatīt mūsu izstādes gan Madonas bibliotēkas lasītavā, gan Etnogrāfijas un sadzīves priekšmetu krātuvē Sarkaņos, gan H.Medņa “Dziesmusvētku skolā” Praulienas pagastā, gan virtuālajā vidē: facebook, instagram un mājas lapā. Savukārt ar mūsu izglītojošām programmām esam gatavi doties uz skolu. Tālrunis informācijai: 64823844 vai 29418187