Latviešu
Valoda: Latviešu

UNESCO PROGRAMMAS "PASAULES ATMIŅA" ATPAZĪSTAMĪBAS ZĪMES ATKLĀŠANA

Datums: 21.08.2012 15:18
30 skatījumi
Šī gada 21. augustā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā atklāta UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” atpazīstamības zīme Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautajai nominācijai „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”.
Šī gada 21. augustā Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā atklāta UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” atpazīstamības zīme Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautajai nominācijai „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss”. Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs ir viens no šīs nominācijas glabātājiem. Atpazīstamības zīmi svinīgi atklāja UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas (LNK) ģenerālsekretāre Dagnija Baltiņa,UNESCO LNK Zināšanu sabiedrības programmu padomes vadītājs un Latvijas Nacionālās bibliotēkas direktors Andris Vilks, Madonas novada domes priekšsēdētāja vietniece Daiga Elga Ābola un Madonas politiski represēto apvienības vadītāja Elza Serdāne. Elza Serdāne ir viena no nominācijā „Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss” iekļauto vēstuļu autoriem.

Madonā norisinājās arī reģionālais  seminārs par  programmas „Pasaules atmiņa" Latvijas nacionālā reģistra papildināšanu, ko UNESCO LNK plāno izsludināt 2013. gadā.

Video sižets: