Latviešu
Valoda: Latviešu

14.-18.OKTOBRIS - UNESCO NEDĒĻA

Autors: Ilze GAUJĒNA 
Datums: 09.10.2013 15:25
31 skatījumi
Jau trešo gadu Latvijā tiek organizēta UNESCO nedēļa. Ar savām aktivitātēm tajā piedalās arī Madonas muzejs.
Jau trešo gadu Latvijā tiek organizēta UNESCO nedēļa. Ar savām aktivitātēm tajā piedalās arī Madonas muzejs.
Šogad nedēļa veltīta nemateriālā kultūras mantojuma apzināšanai, jo aprit 10 gadi, kopš pieņemta UNESCO Konvencija par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu.

Izglītības iestādes tiek aicinātas iesaistīties aktivitātē „Pastāsti par savu mantojumu” – apzināt vietējo tradīciju zinātājus. Iesaistoties šajā pasākumā, bibliotēkas aicinātas organizēt stāstu, sarunu pasākumus ar tradīciju zinātāju līdzdalību. Arī muzejā labprāt uzklausīsim un pierakstīsim, ja kāds vēlas pastāstīt par savām zināšanām, prasmēm, tradīcijām kādā jomā, piemēram, kāpostu skābēšanā vai alus darīšanā, u.tml.

Savs uzdevums nedēļas ietvaros paredzēts atmiņas institūcijām, tostarp arī muzejiem – iesaistīties aktivitātē „Suiti meklē suitus”, apzinot savos krājumos iespējami esošās liecības. Saistībā ar šo aktivitāti muzejs aicina atsaukties tos suitus, kas šobrīd dzīvo mūsu novadā. 

UNESCO nedēļas laikā muzeja izstāžu zālēs būs iespējams noskatīties video „Nosargāt gadsimtus”, kas tapis 2008. -2009.g. kā daļa no pieteikuma UNESCO pasaules kultūras mantojumam. 2009.g. nominācija “Suitu kultūrtelpa” tika iekļauta UNESCO nemateriālā kultūras mantojuma pasaules reģistrā. Disku ar filmu muzejam Baltikas festivāla laikā dāvinājušas pašas suitu sievas.

Būs iespēja iepazīties ar prezentācijām “Latvija un UNESCO” un Madonas muzeja dalību nominācijā “Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss”.

Vairāk informācijas: http://www.unesco.lv/lv/kultura/nematerialais-mantojums-2/suitu-kulturtelpa/suitu-kulturtelpa-1/

http://www.unesco.lv/files/Pastasti_par_savu_mantojumu_047656e6.pdf

Ilze GAUJĒNA muzeja galvenā speciāliste