Latviešu
Valoda: Latviešu
Latviešu
Valoda: Latviešu

Aktualitātes Madonas muzejā!

Datums: 20.08.2018 11:31
11 skatījumi
Vasara tuvojas noslēgumam un pavisam drīz sāksies jaunais mācību gads. Jauns atskaites punkts ne tikai skolēniem, bet arī Madonas muzejam. Lai arī vasara bija neliels atpūtas laiks, muzejā visu laiku notika rosība.
    Tika atklātas jaunas izstādes, iepazīstinot ar Anikšču mākslas centra “Eņģeļiem”, Madonas Valsts ģimnāzijas organizētā plenēra  laikā radītajiem darbiem, ar muzeja krājumā esošajiem vainadziņiem, segām un audumiem, jūlijā atklāto mākslinieka Zigmunda Šņores akvareļu izstādi, novadnieces Līgas Skariņas veidotajām māla figūriņām izstādē “Korķi”. Kopš augusta sākuma aicinām apskatīt Daugavpils Marka Rotko mākslas centra glezniecības kolekciju un tematisko izstādi “Vai viegli būt jaunam?” Protests (Madonas rajona  50. – 90.gadu jaunatne). Muzeja daudzveidīgais krājums izmantots ne tikai izstādēs, bet arī dažādu publikāciju sagatavošanā, kas tika izdotas vasarā, piemēram, krājuma fotogrāfijas izmantotas tradīciju burtnīcā “Zaļumballes” un grāmatā “Latvijai 100” (sastādītājs un tekstu autors Latvijas Ārstu biedrības prezidents, Dr.med.h.c Pēteris Apinis) u.c.
      Izstāde “Vai viegli būt jaunam” tika atklāta augusta sākumā un pievēršas jauniešu dzīvei, skolas laikam, vaļaspriekiem un izklaidei dažādos laika periodos. Jauniešu tēmai vēsturē un šodien pievērsīsimies “Zinību mēneša” ietvaros, tādēļ visu izstādes laiku no 4. līdz 28.septembrim aicinām skolēnus uz nodarbību “Jaunietis pirms 20, 30, 50 gadiem un jaunietis šodien”.  Šajā nodarbībā atraktīvu uzdevumu, stāstu veidā, pārrunājot dažādas atmiņas uzzināsim  par jauniešiem toreiz un tagad. Lai pieteiktos uz nodarbību, aicinām zvanīt uz tālr. 64823844.
      13.septembrī izstādes un “Zinību mēneša” ietvaros aicināsim noskatīties Jura Podnieka dokumentālo filmu “Vai viegli būt jaunam?”  un uz tikšanos ar kino zinātnieci Anitu Uzulnieci.
    Uz tikšanos Madonas muzejā!
Zane GRĪNVALDE izglītojošā darba nodaļas vadītāja
    Ziņas foto: Stafetes skrējiens šķēršļu joslā estrādes kalnā Madonā. O.Skujas foto. 1971.gada maijs