Latviešu
Valoda: Latviešu

„LATVIETIS FILIPĪNĀS”

Datums: 16.06.2021 18:14
10 skatījumi
Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāles atvērušās apmeklētājiem no 5.jūnija, un viena no izstādēm, kuru iespējams aplūkot muzeja izstāžu zālēs ir Daugavpils Universitātes (DU) zinātņu prorektora, profesora, akadēmiķa Dr.biol. Arvīda Barševska fotoizstāde „Latvietis Filipīnās”.
    Izstādē redzamas 14 krāsainas fotogrāfijas, kuras tapušas 2018.gada martā, starptautiskās mobilitātes Erasmus+ ietvaros apmeklējot  Filipīnas: Mindanao Universitāti(MU)  Davao pilsētā Mindanao salā.
    Pojekta ietvaros DU un MU pētnieki un studenti organizēja ekspedīcijas džungļos, kur pētīja dabu, apgūstot jaunas pētījuma metodes un paņēmienus. Procesa laikā lieliski varēja iepazīt kā Filipīnu unikālo dabu, tā salas vietējos iedzīvotājus.
    Barševskis stāsta: “Tā ir cita pasaule, kura atrodas no mums 10 000 km attālumā. Tā ir tik ļoti atšķirīga, ka šķiet pat parasts džungļos augošs krūms ir ievērības cienīgs un neparasts. Filipīnas ir tropu valsts, kur daba ir daudzveidīga un ļoti iedvesmojoša, bet cilvēki – atvērti, smaidoši un pretimnākoši! Fotogrāfijās redzamais ir spilgtākie mirkļi Filipīnu zaļākajā salā Mindanao”.
  Izstāde ir tapusi sadarbībā ar DU Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Dizaina departamentu un izstādes kuratori Dr.art., Mg.paed., doc., pētn. Zeltīti Barševsku, atzīmējot Daugavpils Universitātes dibināšanas simto gadadienu, kura ir šī gada 4.novembrī.
   Arvīda Barševska fotoizstāde „Latvietis Filipīnās” būs apskatāma līdz 18.jūlijam Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāļu foajē, Skolas iela 10a.
    Laipni aicinām apmeklēt un svinēt svētkus kopā!

Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja