Latviešu
Valoda: Latviešu

“Zem spārniem”

Datums: 07.12.2021 11:10
13 skatījumi
Decembris ir miera un ģimenes laiks, kad visiem sirdī ir sajūta par Ziemassvētku brīnuma tuvošanos. Tad eglītes zaros iekaram kaut vienu eņģelīša dekoru, kas ir kā simbols ziemas saulgriežiem. Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zāļu foajē un logos no 9.decembra nolaidīsies daudzi eņģelīši un fejas, kas būs aplūkojami arī diennakts tumšajā laikā, kad dosieties pastaigās pa pilsētu tvert Ziemassvētku sajūtas.
    Eņģelīšus un fejas  svētku sajūtas radīšanai uz Madonu atveda Ivars Ivanovs no Olaines. Jau aptuveni 15 gadus nesteidzīgi veidojis kolekciju ar šīm spārnainām būtnēm, kuras simbolizē mieru, apgarotību un pilda brīnuma nesēju lomu. Ivars ikdienā strādā “Dzintars” kosmētikas ražotnē, un ar savām rokām veido skaistu vidi tajā strādājošiem. Jau gadu laikā kolēģi un draugi zina par Ivara kolekcionēšanu un palīdz to papildināt nemitīgi. Līdz ar spārnotām būtnēm Ivars kolekcionē pildspalvas no dažādiem notikumiem un organizācijām.  Uz muzeju ir atvestas vairāk kā 150 eņģelīšu un feju, kurus varēs aplūkot izstāžu zāļu logos arī no ārpuses svētku laikā un diennakts tumšajā laikā.
  Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina dodoties pilsētā Ziemassvētku sajūtu tveršanai arī ielūkoties Izstāžu zāļu logos Skolas ielā 10a, Madonā, kur pat līdz 2022.gada 23.janvārim būs sasēdušas dažādās spārnotās būtnes.
 Elīna KRUPKO mākslas nodaļas vadītāja