Latviešu
Valoda: Latviešu

“Krāsaini un silti”

Datums: 02.12.2021 15:27
32 skatījumi
Sarkaņu pagasta tautas nama “Kalnagravas” Amatu skolas rokdarbu un aušanas studijas dalībnieču darbu izstāde “Krāsaini un silti” Madonas novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālēs no 10.decembra mansarda telpās.
    Radošo studiju darbā apvienojušās dalībnieces no dažādām Madonas novada vietām,  kuras veiksmīgi un profesionāli vada meistares Vanda Podiņa un Daira Drozdova. Rokdarbnieču veikums izstādē apskatāms gan senāk, gan tagad radītajos darbos. Pēdējos divus gadus studijas dalībnieces pievērsušās apģērbu darināšanai. Ir tapuši džemperi, vestes, kostīmi, jakas,  kleitas, mēteļi, kā arī cimdi un zeķes. Darbi top no dažādiem materiāliem, galvenokārt no vilnas, pusvilnas un kokvilnas.
    Audēju radītajos darbos dominē krāsu un rakstu spēle, kas  savstarpējā vijumā  veido savu ritmu.  Katra audēja ieliek savu redzējumu šajā spēlē, lai rezultāts būtu tīkams acij. Kādai patīk aust lielos formātus– segas, lakatus, kādai – galda sedziņas, dvielīšus, bet vēl kāda sākusi veidot cita veida rokdarbiņus. Dalībnieces ir ļoti dažādas, bet visas kopā vieno vēlme darboties un priecāties par rezultātu.
     Madonas novadpētniecības un mākslas muzejs aicina ikvienu aplūkot  izstādi “Krāsaini un silti”, muzeja Izstāžu zāļu mansardā līdz 2022.gada 30.janvārim. Šie darbi noteikti sasildīs un iedvesmos jūs Ziemassvētku gaidīšanas laikā.
Valda KĻAVIŅA Tautas nama “Kalnagravas” un Amatu skolas vadītāja